DssClick-LOGO
این امتیاز کیفی، همانطور که در راهنمای گوگل پاندا آمده است، بر اساس تجربه کاربری، ده‌ها المانِ استاتیک و بررسی‌های دقیقِ کیفی داده می‌شود...
8543 ثبت نظرات 10

الگوریتم های مهم موتور جستجوی گوگل

یک سال قبل

1) Pand

این امتیاز کیفی، همانطور که در راهنمای گوگل پاندا آمده است، بر اساس تجربه کاربری، ده‌ها المانِ استاتیک و بررسی‌های دقیقِ کیفی داده می‌شود. این آلگوریتم رسما در تاریخ 24 فوریه 2011 راه اندازی شد.

خطرات:

 محتوای تکراری، سرقت محتوا و یا صفحات با کیفیت پایین؛ هرزنامه تولید شده توسط کاربر، keyword stuffing

• صفحات با کیفیت پایین شامل صفحات تکراری، محتوای تولید شده به صورت خودکار

• keyword stuffing اشاره به بارگذاری یک صفحه وب با کلمات کلیدی یا اعداد برای دستکاری در رتبه بندی سایت در نتایج جستجوی گوگل می باشد. اغلب این کلمات کلیدی در یک لیست یا گروه و یا خارج از متن ظاهر می شود (نه به عنوان پروسس طبیعی).

چکار می کند:

 پاندا نمره کیفیت به صفحات وب اختصاص می دهد؛ این نمره پس از آن به عنوان یک عامل رتبه بندی مورد استفاده قرار می گیرد. پاندا ابتدا یک فیلتر بود، نه بخشی از رتبه بندی گوگل، اما در ژانویه ۲۰۱۶، به طور رسمی در الگوریتم هسته گنجانده شد.

چگونه از آن استفاده کنید:

 بررسی های منظم سایت برای تکرار مطالب، محتوای ضعیف و کلمات کلیدی. برای انجام این کار، به یک خزنده سایت نیاز دارید، مانند حسابرس وب سایت SEO PowerSuite. برای بررسی نمونه هایی از تکرار محتویات خارجی، از یک پلاگین جستجوگر مانند Copyscape استفاده کنید. اگر شما یک سایت تجارت الکترونیک دارید و نمی توانید ۱۰۰ درصد از محتوای منحصر به فرد خود را داشته باشید، سعی کنید از تصاویر اصلی و نظرات کاربران برای توصیف محصول استفاده کنید. آخرین آپدیت گوگل در سال 2016 نشان داد که الگوریتم پاندا در هسته مرکزی الگوریتم رتبه بندی گوگل قرار دارد. هر سایتی که در اینترنت قرار دارد، امتیاز کیفی‌ای دریافت می‌کند که بروی رتبه کلی سایت اثر می‌گذارد.

2) penguin

به طور خاصه می توان گفت پنگوئن برای اصلاح یک ضعف شدید در سیستم گوگل ایجاد شد ، سیستم گوگل قبل از این الگوریتم توسط تعداد زیادی از لینک های با کیفیت پایین و بازی با کلمات کلیدی فریب می خورد. برای جلوگیری از شناسایی توسط الگوریتم پنگوئن ، هر محتوایی که منتشر می کنید باید روال طبیعی را منعکس کرده و شیوه های کسب درآمد و لینک دهی وب سایت شما باید "امن" و صادقانه باشد. این آلگوریتم رسما در تاریخ 24 آوریل 2012 راه اندازی شد.

خطرات: لینک های اسپم یا غیر مرتبط؛ لینک بیش از حد بهینه شده با انکورتکست انکور تکست: #/bمتنی که به نظر می رسد در لینک hypertext است و می توانید آن را کلیک کنید برای باز کردن صفحه وب هدف.

چکار می کند:

 هدف Google Penguin این است که سایت هایی را که لینکشان را دستکاری می کنند پایین بیاورد. از اواخر سال ۲۰۱۶، پنگوئن بخشی از الگوریتم اصلی گوگل است؛ بر خلاف پاندا، در زمان واقعی کار می کند. چگونه از آن استفاده کنید: نظارت بر رشد پروفایل پیوند خود و اجرای ممیزی های منظم با یک چک کننده backlink مانند SEO SpyGlass. در داشبورد خلاصه ابزار، یک نمودار پیشرفت برای رشد پروفایل پیوندتان پیدا خواهید کرد. به دنبال هر گونه تغییر ناگهانی باشید: به لینک هایی که به طور ناگهانی به دست آورده اید توجه کنید. آنچه که پنگوئن به حساب می آید به فرمول SEO Risk Of Penalty SpyGlass وارد شده است.

3) Hummingbird

 الگوریتم مرغ مگس خوار، کار تجزیه و تحلیل عبارت هایی را به عهده دارد که کاربر برای جستجو وارد کرده است، تا گوگل بتواند نتایج بهتری را به کاربران نمایش دهد. این الگوریتم تاثیر مستقیمی در نتایج رتبه بندی ندارد و فقط عبارت هایی را که کاربران جستجو می کنند را بررسی می کند و سعی می کند بهترین نتیجه را نمایش دهد. این آلگوریتم رسما در تاریخ 22 اوت 2013 راه اندازی شد.

خطرات: keyword stuffing، محتوا با کیفیت پایین چکار می کند: 

Hummingbird به Google کمک می کند تا کلمات جستجو را بهتر تفسیر کند و نتایج مناسب با هدف جستجو کننده را ارائه کند (در مقایسه با اصطلاحات فردی درون پرس و جو). در حالی که کلمات کلیدی همچنان مهم هستند، Hummingbird باعث می شود محتوای یک صفحه (و نه فقط کلمات کلیدی) برای رتبه بندی بررسی شود. این آلگوریتم با کمک پردازش زبان طبیعی حاصل می شود که با استفاده از نمایه سازی معناشناسی پنهان، اصطلاحات مشترک و مترادف ها به دست می آید.

چگونه از آن استفاده کنید: دامنه کلمه کلیدی خود را گسترش دهید و روی مفاهیم تمرکز کنید نه کلمات. می توانید از منابعی مثل ماژول Research Keyword Research Tracker استفاده کنید. از این امکانات برای درک زبان مخاطبان خود استفاده کنید و مطالب خود را متنوع کنید. با ایجاد محتوای کافی که نیازهای جستجو کننده را پاسخ می دهد می توانید هم رضایت مخاطبان و هم نظر موتورهای جستجو را جلب کنید.

4) Pigeon

الگوریتم کبوتر گوگل با توجه به موقعیت مکانی شما را رنک دهی می نماید. بدین منظور می توانید موقعیت مکانی خود را در فوتر درج نمایید و یا موضوعاتی مرتبط به موقعیت مکانی خود ، نام شهر ، نام خیابان و غیره تولید نمایید. گوگل مپ نیز ابزار گوگل برای شناساندن موقعیت مکانی می باشد و به واسط آن می توانید موقعیت مکانی خود را بشناسانید. برخی از کاربران نیاز و خواسته خود را براساس موقیعت مکانی جستجو می نمایند. این آلگوریتم در تاریخ 24 ژوییه 2014 در آمریکا و 22 دسامبر 2014 در انگلستان و کانادا و استرالیا راه اندازی شد.

خطرات: on page ضعیف و off page ضعیف چکار می کند: کبوتر بر آن دسته از جستجوهایی که در آن مکان کاربر نقش مهمی ایفا می کند، تاثیر می گذارد. به روزرسانی روابط نزدیک بین الگوریتم محلی و الگوریتم اصلی ایجاد شده است. عوامل سنتی  سئو در حال حاضر برای رتبه بندی نتایج محلی استفاده می شود. #bچگونه از آن استفاده کنید:

 سرمایه گذاری بر سئوی on page, off page یک نقطه شروع خوب این است که یک تجزیه و تحلیل در صفحه با وبسایت WebSite Auditor اجرا شود. داشبورد تجزیه و تحلیل محتوا به شما ایده خوبی در مورد جنبه های بهینه سازی صفحه که باید روی آن تمرکز کنید، می دهد. یک راه خوب برای شروع کردن با off page seo در دایرکتوری های تجاری مربوطه فهرست شده است. شما به راحتی می توانید دایرکتوری های با کیفیت را پیدا کرده و با وب سایت سازان ارتباط برقرار کنید. فقط روی Look for Prospects کلیک کنید، Directories را انتخاب کنید، و کلمات کلیدی خود را وارد کنید. در یک لحظه ابزارها لیستی از دایرکتوری های مربوطه را به طرز مناسب خود، همراه با آدرس ایمیل صاحب سایت، می گرداند.

5) Mobile

گوگل برای رتبه بندی وب سایت های جستجو شده با موبایل و تبلت الگوریتمی با نام موبایل گدون، طراحی نموده است . جالب است بدانید که نام الگوریتم موبایل گدون ، از آرماگدون (واژه ای یونانی) اقتباس شده است . آرماگدون به معنی تپه شریفان یا کوه و یک مکانی استراتژیک (محل نبرد حق و باطل) است. گذشته از این که بخواهیم فلسفه ی نامگذاری این الگوریتم را جویا شویم، لازم است بدانیم که الگوریتم موبایل گدون در پی نبرد با وب سایت هایی است که با تبلت و موبایل سازگار نیستند. وب سایت هایی که با الگوریتم موبایل گدون سازگار نباشند از صفحه نتایج کاربران موبایل حذف خواهند شد . این آلگوریتم در تاریخ 21 آوریل 2015 شروع به کار کرد.

خطرات: عدم وجود یک نسخه تلفن همراه از صفحه؛ قابلیت ضعیف هنگام استفاده از تلفن همراه چکار می کند:

 به روزرسانی گوگل موبایل (بعنوان مثال Mobilegeddon) تضمین می کند که صفحه های تلفن همراه در بالای جستجوی تلفن همراه قرار دارند. در حالی که صفحات بهینه سازی نشده برای تلفن همراه رتبه های پایین تری خواهند داشت.

چگونه از آن استفاده کنید:

 به تلفن همراه بروید و بر سرعت و قابلیت استفاده تمرکز کنید. تست موبایل همراه گوگل به شما کمک خواهد کرد که جنبه های نسخه تلفن همراه صفحه خود را بهبود دهید. این تست بصورت یکپارچه به حسابرس وب سایت، متصل است بنابراین شما می توانید صفحات خود را به سرعت چک کنید. شما آن را در تجزیه و تحلیل محتوا(Content Analysis) صفحه حسابرسی (Page Audit)، در زیر برگه عوامل فنی(Technical factors) پیدا کنید.

6) RankBrai

 به صورت بسیار ساده و قابل فهم رنک برین یا هوش مصنوعی ,الگوریتم جدید گوگل می باشد که پایه و اساس آن بر اساس یادگیری مداوم بر اساس رفتار کاربران می باشد. به عبارتی این الگوریتم براساس رفتار کاربران نسبت به محتوای صفحات وب سایت شما که بر اساس دو مولفه اصلی 1- نرخ کلیک 2- میزان حضور کاربر در صفحه می باشد به صورت کاملا هوشمندانه و رصد رفتار کاربران, تصمیم گیری می نماید که چه تغییری در جایگاه شما در نتایج جستجوی گوگل اعمال نماید. این آلگوریتم در تاریخ 26 اکتبر 2015 راه اندازی شد.

خطرات: فقدان ویژگی های خاص مربوط به پرس و جو، محتوای کم عمق، UX ضعیف چکار می کند: RankBrain بخشی از الگوریتم Hummingbird گوگل است. این یک سیستم یادگیری ماشین است که به گوگل کمک می کند تا معنای پشت نمایش داده ها را درک کند و نتایج پاسخگویی به آن را در پاسخگویی به آن ها ارائه دهد. گوگل RankBrain را سومین عامل مهم رتبه بندی می نامد. در حالی که ما نمیدانیم که ins و outs رنک برین چیست، نظر عمومی این است که ویژگی های مربوط به صفحات وب را برای یک پرس و جوی داده شده مشخص می کند که اساسا عوامل رتبه بندی خاص پرس و جو هستند.

چگونه از آن استفاده کنید:بهینه سازی محتوا برای ارتباط و جامع بودن با کمک تجزیه و تحلیل رقابتی. با کمک ابزار TF-IDF WebSite Auditor، می توانید شرایط و مفاهیم مرتبط مورد استفاده توسط تعداد زیادی از رقبای برتر خود را کشف کنید. آنها یک راه عالی برای متنوع کردن مطالب خود هستند.

7) Possum

نتایج سئو محلی را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد و باعث تنوع در نتایج محلی می شود. الگوریتم موش کور یا Possum نتایج سئو ارگانیک را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. منظور از سئو ارگانیک این است که سئوکاران باید از روش های کاملا سالم و طبیعی برای بهینه سازی سایت خود استفاده کنند. همانطور که مشاهده میکنید گوگل هر ساله خیلی تلاش می کند تا راه را برای کسب و کار های نوپا و تازه ایجاد شده قدرتمند در دنیای مجازی را باز کند. این آلگوریتم در تاریخ 1 دسامبر 2016 راه اندازی شد. خطرات: رقابت در محل هدف شما چکار می کند: به روز رسانی Possum اطمینان داد که نتایج محلی بسته به محل جستجوگر متفاوت است. نزدیک تر به آدرس کسب و کار شما، بیشتر احتمال دارد آن را در میان نتایج محلی ببینید. چگونه از آن استفاده کنید: لیست کلمات کلیدی خود را گسترش دهید و ردیابی موقعیت مکانی خاص را انجام دهید. در حال حاضر، کسب و کارهای محلی نیاز به هدف قرار دادن کلمات کلیدی بیشتر نسبت به استفاده از آنها دارند، چرا که Possum به نوسانات محلی منتهی می شود. همانطور که رتبه بندی خود را بررسی می کنید، مطمئن شوید که این کار را از محل هدف خود انجام می دهید (یا بهتر است که یک دسته از آنها). می توانید این کار را در Rank Tracker در زیر Preferred Search Engines Preferences انجام دهید. روی افزودن سفارش در کنار Google کلیک کنید. سپس مکان مورد نظر خود را مشخص کنید.

8) فرد (Fred)

 یکی دیگر از الگوریتم های گوگل (همانند الگوریتم پنگوئن) می‌باشد که جزء آخرین الگوریتم های معرفی شده محسوب می‌شود. توسط این الگوریتم، گوگل نظارت بیشتری بر روی سایت هایی که از بک لینک های بی کیفیت استفاده می‌کنند و یا محتوای بی کیفیت در سایتشان قرار می‌دهند خواهد داشت. توسط الگوریتم فرد هم چنین گوگل قادر خواهد بود بسیار بهتر از قبل سایت هایی که از سئو سیاه استفاده می‌کنند را تشخیص دهد (سئو سیاه همان روش های غیر مجاز گوگل می‌باشد که می‌تواند شما را موقت به صفحه های بالا بیاورد، مانند خرید بک لینک انبوه). این آلگوریتم در تاریخ 8 مارس 2017 راه اندازی شد.

خطرات: محتوای ضعیف، وابسته یا سنگین چکار می کند:آخرین به روز رسانی تایید شده گوگل فرد اهداف، وب سایت هایی هستند که دستورالعمل های وب سایت گوگل را نقض می کند. اکثر سایت های آسیب دیده، وبلاگ هایی با پست های کم کیفیت هستند که به نظر می رسد بیشتر به منظور ایجاد درآمد تبلیغاتی ساخته شده اند.

چگونه از آن استفاده کنید: دستورالعملهای کیفیت جستجوی Google را بررسی کنید و مراقب محتوای ضعیف باشید. اگر آگهی ها را نشان می دهید، اطمینان حاصل کنید که صفحاتی که در آنها یافت می شود با کیفیت بالا هستند و اطلاعات مناسب را ارائه می دهند. اساس این است: اگر صفحه شما پر از لینک های وابسته و تبلیغاتی است سعی نکنید گوگل را گول بزنید. البته قابل درک است که بعضی از هزینه ها با تبلیغات تامین می شود و این کاملا قانونی است اما نباید تقلب کنید. نه فقط در گوگل بلکه همواره بهترین جایگاه ها را برایتان آرزو می کنیم.