DssClick-LOGO
همه این روزها تلاش می کنند که رتبه ی محتوای سایت خود را در جستجوگر گوگل بالاتر ببرند. آنها شرکت های بازاریابی هستند که سود بسیار بالایی از یکی از شهره ترین اصطلاحات دیجیتالی این روزها، یعنی سئو میبرند...
9474 ثبت نظرات 11

راهنمای قدم به قدم تنظیمات سئو در وردپرس

یک سال قبل

همه این روزها تلاش می کنند که رتبه ی محتوای سایت خود را در جستجوگر گوگل بالاتر ببرند. آنها شرکت های بازاریابی هستند که سود بسیار بالایی از یکی از شهره ترین اصطلاحات دیجیتالی این روزها، یعنی سئو میبرند. در این مقاله جنبه های مختلف “On Page SEO” و چگونگی کار با آن در وردپرس با استفاده از یکی از بهترین پلاگین های رایگان یعنی WordPress SEO by Yoast را توضیح خواهیم داد.

راهنمای قدم به قدم تنظیمات سئو در وردپرس داشبورد

 در ابتدا سری به پنل ادمین وردپرس خود می زنیم و پلاگینی به نام WordPress SEO by Yoast را نصب کنید. به Plugins-Add New رفته و به دنبال WordPress SEO By Yoast بگردید و سپس Install و activate .

پس از فعال کردن پلاگین، اگر منوی سمت چپ را مشاهده کنید، یک پانل جدید معرفی شده با نام SEO را پیدا خواهید کرد.

پیگردی

این کار به نویسنده ی پلاگین اجازه می دهد تا در آینده بتواند مسائل مربوط با پلاگین را دررصورت نیاز بر طرف کند. اگر شما در مورد حفظ حریم خصوصی خود نگران هستید، آن را غیر فعال نگه دارید.

امنیت

این گزینه، در صورت فعال بودن، به ویراستاران و نویسندگان شما اجازه نمی دهد که یک پست را به یک URL دیگر منتقل کنند، که این کار یکی از قابلیت های پلاگین است. فعال کردن این گزینه نیز آنها را از no-index کردن پست های شما باز می دارد. اگر به ویراستاران و نویسندگان خود اعتماد ندارید، این گزینه باید فعال شود.

ابزارهای وب مستر (Webmaster) این ابزار به شما اجازه می دهد تا به راحتی مالکیت سایت خود را با استفاده از کد متای ارائه شده توسط ابزار وب مستر گوگل و بینگ بررسی کنید. این گزینه همچنین می تواند شما را در تایید سایت خود برای الکسا (Alexa) کمک کند (اگر شما حق اشتراک آنها را دارید). می توانید ببینید که من در کد وب مستر متای گوگل اشتراک دارم.

عناوین و متاها

 در اینجا پانل عنوان و متاها می آید، این پانل به شما در پیکربندی عنوان ، متاهای سایت گسترده و تمیز کردن head(منظور همان تب head است) ، کمک می کند. بیایید ببینید چه گزینه های اینجا هستید و چگونه با آنها کار کنیم:

 نیروی بازنویسی عنوان ها (Force Rewrite Titles) این گزینه به این معنی است که پلاگین های SEO وردپرس نیاز به تغییر تگ عنوان از تم های نصب شده شما دارند، تا بتوانند آن را طبق تنظیمات شما تغییر دهند. این گزینه به طور معمول باید علامت زده شود.

 تنظیمات متاهای گسترده ی سایت (Site Wide Meta Settings) No-index کردن زیرصفحه های آرشیو:

این باید تیک خورده باشد زیرا که به صفحه ی خانه ی شما کمک می کند اهمیت خود را حفظ کند، صفحه خانه یکی از مهم ترین بخش های وبلاگ شما است.

استفاده از تگ کلمه ی کلیدی meta بهتر است آن را چک کنیم، زیرا که موتورهای جستجوگر مانند یاهو و بینگ به اهمیت دادن به کلمه ی کلیدی meta مشهور هستند. اینها کلمات کلیدیی هستند که مقاله شما بر اساس آنها است.

اضافه کردن تگ noodp متا روبات گستردگی سایت و اضافه کردن تگ noydir متا روبات گستردگی سایت:

 اگر سایت شما در حال حاضر در فهرست یاهو و یاDMOZ باشد، از این گزینه ها استفاده می شود، زیرا گاهی اوقات گوگل گرفتن شرح سایت شما از این فهرست ها را ترجیح میدهد، فعال کردن این تگ ها به شما کمک می کند که این نوع خطاها را حذف کنید.

 پاکسازی

head یک تئوری وجود دارد که گوگل یک head پاکسازی شده را ترجیح می دهد. بسیاری از تحلیلگران SEO پیشنهاد می دهند که بخش head سایت خود را تمیز نگه دارید، بالا ترین لینک هایی که گوگل بیشتر آنها را می خواند از اهمیت بیشتری برخوردارند. بهتر است این لینک را مخفی نکنید، همانند RSD، لینک های WLW Manifest ولینک های کوتاه پست های وردپرس شما مانند زمانی که از ویرایشگر زنده ی مایکروسافت برای انتشار پست های خود استفاده می کنید، مفید هستند، پس بنابراین مخفی کردن این لینک ها ترجیح داده نمی شود. اگر شما برنامه دارید که به هر حال head وبلاگ خود را پاکسازی کنید، توصیه می شود که سه گزینه اول را تیک بزنید و گزینه ی لینک های RSS بدون تیک زدن رها کنید. زیرا که لینک های RSS توسط برخی از پلاگین های معین خوانده می شوند و می تواند به شما اشتراک بیشتری ارائه دهد. بعضی ها می گویند این لینک هایRSS دارایی های با ارزشی برای وبلاگ شما محسوب می شوند. این مسئله به اندازه کافی توسط افراد مختلفی مطرح شده است!

تنظیمات صفحه ی خانه

 بر روی تب خانه در داخل پلاگین کلیک کنید و به صفحه ای راهنمایی خواهید شد که تمام تنظیمات صفحه ی خانه را می توان در آنجا یافت. این تنظیمات نوعی از تنظیمات “تنظیم کن و فراموش کن” است. با توجه به نام دومین و تو رفتگی ها آن را را پر کنید.

عنوان

 ۷۰ کاراکتر، می تواند نام دومین با Slogan باشد. به عنوان مثال: TheBookShop.com به ارزانترین نرخ کتاب بخرید.

توضیحات :

/b ۱۶۰ کاراکتر که در آن شما کلمه کلیدی تمرکز خود را یک بار استفاده می کنید. به عنوان مثال، اگر سایت شما یک فروشگاه کتاب، می توانید عبارت “در اینجا کتاب بخرید” را اضافه کنید.

کلمات کلیدی متا:

 این جعبه را تبدیل به spam نکنید، فقط۵ تا ۶ کلمه ی کلیدی در اینجا قرار دهید، و باید کلمات کلیدی دم دراز را در اینجا قرار دهید. به عنوان مثال: دانلود کتاب با قیمت ارزان و یا دانلود کتاب های ارزان قیمت و غیره. پس از آن، از گوشه سمت راست بالا ی نوار ادمین به صفحه پروفایل خود بروید،URL + Google پروفایل خود را پر کنید و نام خود را از لیست کاربران در سربرگ صفحه خانه ی پلاگین SEO وردپرس، انتخاب کنید، به طوری که thumbnail شما با نام دقیق دومینتان در جستجوگر گوگل نمایش داده می شود. این امر به دلیل ویژگی rel=”author” که SEO وردپرس این را با لینک پروفایل شما به header می افزاید. این به شما کمک می کند تا میزان نمایش و کلیک بیشتری داشته باشید. یک Google+ page برای وبلاگ خود ایجاد و در پایانURL را به جعبه اضافه کنید، به طوری که rel=”publisher” می تواند اضافه شود. این دو ویژگی rel برای On Page SEO های شما مهم هستند، و به بهتر شدن رتبه سایت شما کمک می کند.

انواع پست ها (Post Types) بر روی تب انواع پست ها، جایی که در آن عناصر On Page SEO را برای پست ها، صفحات و فایل های رسانه ای پیکربندی می کنید. bSEO پست ها تب راهنما (منظور تب HELP است) جزئیاتی در باره ی تگ های عمومی که ما در اینجا استفاده می کنیم ارائه داده است، ما می خواهیم پست ها را no-index کنیم، اما اگر Meta Robots No-index تیک بزنید، موتورهای جستجوگر پست های شما را index نخواهد کرد. چه تاریخ را تیک بزنید یا نزنید، اگر تم شما از تگ تاریخ پشتیبانی کند، گوگل آن را در نتایج جستجوی خود قرار خواهد داد. فاکتور تاریخ یک آیتم بسیار مهم در On Page SEO است، هر چند که می تواند نظرات مخالف مردم را در این مورد پیدا کنید.