DssClick-LOGO
آشنایی با اصطلاحات سئو SEO و بهینه سازی سایت یکی از ملزومات این عملیات می باشد. به کلیه پروسه های بهینه سازی داخلی سایت که به منظور کسب رتبه بالاتر در نتایج موتور های جستجو انجام می گردد...
380 ثبت نظرات 12

On Page Seo و Off Page Seo چیست؟

یک سال قبل

On Page Seo و Off Page Seo چیست؟

 آشنایی با اصطلاحات سئو#/a SEO و بهینه سازی سایت یکی از ملزومات این عملیات می باشد. سئو داخلی به کلیه پروسه های بهینه سازی داخلی سایت که به منظور کسب رتبه بالاتر در نتایج موتور های جستجو انجام می گردد سئو داخلی یا On-Page SEO می گویند. آنچه که شما در سایت تان می نویسید و برای سئو و بهینه سازی آنها به صورت دستی دسترسی دارید (On Page Seo) نامیده می شود مانند  کلمات کلیدی  متاتگ ها، تگ های h1 تا h6، تگ های عنوان Title Tagها.

تگ عنوان

(Title Tags) عنوان صفحه یکی از پرقدرت ترین سیگنال ها در سئو داخلی به شمار می رود. تگ تایتل در صفحه نتایج جستجو و بالای پنجره باز شده مرورگرها دیده می شود. بهتر است از تگ تایتل نهایت استفاده را نماید و کیورد اصلی و یا نام برند خود را برای آن انتخاب کنید.

تگ توضیحات متا

(Meta Description) این تگ در واقع چکیده ای از محتوای سایت را نمایش می دهد. اگر توجه داشته باشید تگ توضیحات متا و تگ تایتل در میان صفحات جستجوی گوگل به کاربران نمایش داده می شوند و این دو عامل اثر گذاری در انتخاب نتیجه جستجو است. برای مثال وقتی شما کلمه تور کیش را سرچ می کنید اگر در میان توضیحات متا قیمت ها آمده باشد به احتمال آن سایت را به گزینه های دیگر ترجیح خواهید داد. توضیحات متا باید ویژگی ها را داشته باشد: • یکتا باشد (یعنی در صفحات دیگر سایت خود دقیقا از آن استفاده نکرده باشد.) • تعداد کاراکتر های بین 150 الی 170 باشد. • شامل کیورد اصلی‌ تان باشد.

تگ Alt تصاویر

 از مولفه های شاخصی در سئو داخلی است که نشان می دهند تصاویر شما دارای چی محتوای هستند به صورتی که اگر تصویری از سایت به هر دلیلی لود نشود تگ Alt سبب می شود نوشته ای در زیر تصویر لود نشده نمایش داده شود که همان تگ alt است.

لینک های داخلی (Internal Linking) با لینک دهی به بخش های مختلف سایت خود می توانید شبکه تارعنکبوتی در هم تنیده ای در سایت خود به وجود آورید تا ربات های گوگل و کاربران مدت طولانی تری را در سایت سپری نمایند. این کار سبب می شود نرخ خروج از سایت توسط کاربران کاهش یابد و کاربران ترغیب به خرید یا استفاده از خدمات شما شوند. پس از سالم بودن و در دسترس بودن تمامی لینک ها اطمینان حاصل کنید .این کار باعث افزایش اعتبار شما خواهد شد.

رسپانسیو بودن

(Responsivity) سایت خود را به وسیله گجت های مختلف تست نماید که کاربرای که از طریق این دستگاه از سایت شما بازدید می کنند با مشکلی رو به رو نشوند. گوگل اهمیت ویژه ای به بازدیدکنندگان موبایلی می دهد و اخیر تعداد بازدید کنندگان موبایلی از بازدید کنندگان دسکتاپی پیشی گرفته است.

بهینه سازی محتوا (Content Optimization) محتوای که در سایت خود منتشر می کنید باید حداقل 300 کلمه داشته باشد و از انتشار محتوای بی کیفیت و کوتاه بپرهیزید. سعی کنید محتوای که در سایت خود منتشر می کنید ترکیبی از فرمت های مختلف متنی، تصویری، صوتی و ویدیویی باشد تا پاسخ گوی طیف وسیعی از بازدیدکنندگان باشد.

تگ هدینگ

(Header tags) هر صفحه ای از وب به چند بخش و سرفصل تقسیم بندی می شود که تگ های هدینگ نمایش داده می شود. توالی تگ های هدینگ از h1 شروع شده و تا h6 ادامه می باید. در صورت امکان از یک تگ h1 در یک صفحه استفاده کنید برای زیر عنوان های دیگر از تگ های دیگر استفاده نماید.

آدرس لینک ها (SEO-Friendly URL) ساختار درست یک لینک باعث می شود گوگل درک بهتری از محتوای یک سایت داشته باشد و حتی کاربران هم می توانند از روی یک URL تشخیص دهند با چه محتوای روبه رو خواهند شد. بنابراین در URL یک صفحه از حروف و اعداد و سمبل های ربط در استفاده نکنید. سئو خارجی آنچه که شما می توانید برای افزایش سئو و بهینه سازی سایت در سایت های دیگران از سایت خود و لینک های خود تبلیغ کنید تا دیگران بینند (Off Page Seo) می باشد مانند شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها، ویدئوها و مقالات. سئو خارجی شامل تمام فعالیت هایی است که در خارج سایت انجام می شود تا رتبه سایت ارتقا یابد و در نتایج موتور جستجوی گوگل رتبه خوبی بدست آورد.

از جمله فعالیت هایی که در سئو بیرون صفحه انجام می گردد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

فعالیت در شبکه های اجتماعی

 با معرفی وب سایت خود و فعالیت در شبکه های اجتماعی می توانید وب سایت خود را به کاربران فضای مجازی معرفی نمایید تا کاربرانی که می توانند از طریق این وب سایت نیاز خود را برطرف نمایند ، به سایت مراجعه کنند و همچنین ترافیک سایت افزایش یابد و وب سایت شما تبدیل به یک برند شود.

ثبت سایت در دایرکتوری های مختلف

 با کمی تلاش و کوشش می توانید وب سایت خود را به دایرکتوری ها معرفی نمایید که می توان به یکی از محبوب ترین آن ها به دایرکتوری DMOZ اشاره کرد.

بک لینک با کیفیت و استاندارد

 یکی از مهمترین عوامل پیشرفت سئو سایت، بک لینک می باشد که تاثیر بسزایی در سئو سایت دارد و می توان با دریافت بک لینک از وب سایت های باکیفیت که از ترافیک قابل قبولی برخوردار هستند، رتبه وب سایت خود را ارتقا داد و ترافیک سایت را افزایش داد. سعی کنید هرگز از سئو کلاه سیاه  استفاده نکنید، در دنیای تجارت الکترونیک هرچقدر ثانیه که تلاش کنید در بلند مدت نتایج بسیار خوبی خواهید گرفت. شرکت داده پردازش نوین سپهر با بیش از 17سال سابقه فعالیت در زمینه طراحی و راه اندای نرم افزار های مالی و سایتهای فروش آنلاین به شما پیشنهاد می کند اگر تمایل دارید که رتبه سایتتان در الکسا را برای بهتر دیده شدن در سرچ گوگل مطابق با آخرین الگوریتم های 2018 گوگل بهبود دهید با تبلیغات کلیکی بیشتر آشنا شوید. با تشکر  داده پردازش نوین سپهر