DssClick-LOGO
وب دایرکتوری یا فهرست وب سایت‌ها به محلی گفته می‌شود که در آن کاربران می‌توانند وب سایت‌های خود را در گروه‌های مرتبط ثبت کنند. دایرکتوری‌ها با داشتن گروه و زیرگروه‌های مختلف و متنوع این امکان را فراهم می‌سازند...
424 ثبت نظرات 12

چگونه سایتمان را در دایرکتوری dmoz ثبت کنیم؟

یک سال قبل

چگونه سایتمان را در دایرکتوری dmoz ثبت کنیم؟

وب دایرکتوری یا فهرست وب سایت‌ها به محلی گفته می‌شود که در آن کاربران می‌توانند وب سایت‌های خود را در گروه‌های مرتبط ثبت کنند. دایرکتوری‌ها با داشتن گروه و زیرگروه‌های مختلف و متنوع این امکان را فراهم می‌سازند که به راحتی بتوانید گروهی که از نظر موضوع با وب سایت شما همخوانی بیشتری دارد را انتخاب کرده و وب سایت خود را در آن گروه ثبت کنید. ثبت لینک در دایرکتوریها می تواند بصورت دستی یا اتوماتیک انجام گیرد و در حالت اتوماتیک احتمال قرار گرفتن در دسته بندی نامناسب زیاد بوده و ممکن است در وب دایرکتوری نامناسبی سایت خود را ثبت کنید.

تاثیر ثبت در دایرکتوری برسئو سایت اگر انتخاب های مناسبی داشته باشید با توجه به زمان و هزینه مصرفی، ثبت در وب دایرکتوری روش خوبی برای کسب بک لینک خواهد بود. دایرکتوری های بزرگ و معتبر مانند Yahoo و dmoz همچنان تاثیر بالایی بر سئو سایت  شما خواهند داشت.

bdmoz.org چیست؟

 دایرکتوری dmoz.org توسط شرکت نت اسکیپ (بنیان گذار موزیلا) پشتیبانی می شود که (Directory Open Procect) نیز نامیده می شود. dmoz.org به عنوان بزرگترین پروژه دایرکتوری جهان است که با تلاش بیش از نیم میلیون ادیتور به جمع آوری مجموعه وب سایت ها می پردازند. علاوه بر اینکه بعد از ثبت وب سایت و یا وبلاگتان در این دایرکتوری بسیاری از موتور های جستجو به سمت شما هجوم می آورند که در رتبه وب سایت شما هم تاثیر زیادی خواهد داشت. شما اگر قصد مطرح شدن سایت خود و دیده شدن در صفحات نخست گوگل را دارید می بایست سایت خود را هر چه زودتر در چند دایرکتوری موضوعی ثبت کنید، لذا ما شما را برای ارسال تقاضا درج در دایرکتوریهای موضوعی طی این مطلب راهنمایی می کنیم، فقط لازم است بدانید برای اینکه موفق شوید سایتتان را در دایرکتوری های موضوعی درج کنید باید بسیار صبور و مصمم باشید. در ادامه با ما همراه باشید و سایت خود را در دایرکتوری dmoz.org که مهمترین دایرکتوری موضوعی حال حاضر است معرفی و ثبت نمایید .

ثبت آدرس وب سایت در دایرکتوری dmoz پس از ورود زبانی را که از آن برای انتشار مطالب خود در سایتتان استفاده می کنید را انتخاب نمایید، (مثلا Persian) سپس موضوعی را که سایت شما با آن مرتبط است را انتخاب کنید، (مثلا رایانه) و سپس زیر شاخه ای را که به موضوع سایت شما نزدیکتر است را انتخاب نمایید پس از انجام این کار بر روی گزینه پیشنهاد آدرس کلیک کنید حال وارد مرحله اصلی می شوید و باید توضیحاتی پیرامون مطالب سایت خود ارائه دهید. البته بهتر است برای انتخاب توضیحی که در مورد سایت خود می‌ دهید, وقت بیشتری صرف کنید. با این حال ممکن است در انتها سایت شما اصلا‌ً در فهرست قرار نگیرد! واقعاً چرا؟ باید این مسئله را به یاد داشته باشید که ویراستارهای سایت dmoz، افرادی هستند که داوطلبانه و به صورت پاره‌ وقت این کار را انجام می‌ دهند. تنها راه این است که مانند افراد دیگر بسیار صبور باشید. زمانی که موضوع و شاخه مورد نظر خود را در dmoz انتخاب کردید، در صفحه پیشنهاد سایت و قسمت‌ های تعیین شده، ‌نام، آدرس (URL) و توضیحات وبگاه خود را وارد نمایید. باید توجه داشت که URL شما به یک پسوند مناسب مانند .com ختم شده باشد. در غیر این ‌صورت، آدرس‌هایی که خود زیرمجموعه یک URL بزرگ‌ تر باشند (مانند amazon.com/books ) مورد تأیید قرار نمی‌ گیرند.

علا‌وه بر این‌ ها موارد زیر را نیز مد نظر قرار دهید:

1. در توضیحات وب سایت خود باید از به کار بردن جملا‌ت تبلیغاتی مانند بهترین سایت برای … یا بزرگ‌ ترین فروشنده … پرهیز کنید.

2. در مورد انتخاب شاخه باید به کشور و زبان انتخابی دقت کنید. به عنوان مثال، اگر مطالب سایت شما به زبان فارسی است، باید وارد فهرست فارسی شوید.

3. باید دقت داشته باشید که اطلا‌عات تماس سایت (شماره تلفن، آدرس پستی و …) کامل باشد؛ سایت های بی‌ نام و نشان مورد تأیید قرار نمی‌ گیرند.

4. هیچ‌ گاه سعی نکنید سایت خود را در چند شاخه و موضوع پیشنهاد دهید.

خطر این شیوه بسیار زیاد است. چون ممکن است گوگل  شما را به عنوان یک Spammer (فرستنده هرز نامه) فرض کند و آدرس شما را از فهرست سایتها حذف کند. فرم مربوطه را با دقت پر کنید تمام سعی خود را بنمایید تا موارد گفته شده را بدقت رعایت نمایید. بعد از این معمولا بین دو هفته تا یک ماه وب سایت شما به دایرکتوری افزوده خواهد شد. چنانچه شما اطلاعات سایت خود را بدرستی و در گروه مناسب ثبت نموده باشید، نباید مدت زمان زیادی تا نمایش آن طول بکشد. چنانچه بعد از گذشت مدت زمان زیادی سایت شما در دایرکتوری قرار نگرفت، می توانید با ویرایشگر آن گروه تماس بگیرید و سوال خود را در این زمینه مطرح کنید و بعد از دو ماه تقاضای خود را تکرار کنید فقط قبل از تکرار تقاضا بررسی کنید که علت عدم پذیرش چیست و در رفع آن کوشا باشید. شرکت داده پردازش نوین سپهر با بیش از 17سال سابقه فعالیت در زمینه طراحی و راه اندازی نرم افزار های مالی و سایتهای فروش آنلاین به شما پیشنهاد می کند اگر تمایل دارید که رتبه سایتتان در الکسا را برای بهتر دیده شدن در جستجوی گوگل  مطابق با آخرین الگوریتم های 2018 گوگل بهبود دهید با تبلیغات کلیکی  بیشتر آشنا شوید. با تشکر داده پردازش نوین سپهر .