DssClick-LOGO
الگوریتم‌های گوگل به شکلی تنظیم شده‌اند که بر اساس موقعیت جغرافیایی نتایج جستجو را نمایش می‌دهند.  زمانی که شما یک کلمه کلیدی یکسان را در دو کشور یا حتی شهر متفاوت جستجو می کنید، نتایج متفاوتی را مشاهده خواهید کرد...
8475 ثبت نظرات 10

چگونه مکان خود را در گوگل مپ ثبت کنیم؟

یک سال قبل

مزایای ثبت نقشه در گوگل  آلگوریتم های گوگل  به شکلی تنظیم شده‌اند که بر اساس موقعیت جغرافیایی نتایج جستجو را نمایش می‌دهند. زمانی که شما یک کلمه کلیدی یکسان را در دو کشور یا حتی شهر متفاوت جستجو می کنید، نتایج متفاوتی را مشاهده خواهید کرد. در واقع گوگل تلاش می کند کسب و کارهایی را نمایش بدهد که به شما نزدیکتر هستند. همین موضوع، باعث شد تا مفهومی به اسم سئوی محلی یا Local Seo شکل بگیرد. رعایت نکات سئوی محلی به شما کمک می کند تا در جستجوهای مرتبط با یک شهر یا حتی منطقه، در نتایج جستجو گوگل حضور داشته باشید. گوگل بیزنس به کاربران امکان می‌دهد تا از همان نتایج جستجو با شرکت ها در تعامل باشند و حتی میزان رضایت خود از محصولات یا خدمات را با دیگران به اشتراک بگذارند. اضافه کردن تصاویر می‌تواند به کاربران کمک کند تا با محیط کسب و کار و موقعیت جغرافیایی یک شرکت بیشتر آشنا شوند. به طور کلی باید گفت استفاده از Google My Business حضور یک کسب و کار را در نتایج جستجو پر رنگ می‌کند. به دلیل تحریم های موجود، کاربران ایرانی امکان استفاده از ابزار Google My Business را ندارند. اگر مکان جغرافیایی دفتر کار خود را در گوگل مپ ثبت کنید، تقریباً امکانات مشابهی با Google My Business دریافت خواهید کرد. گوگل مپ هم مانند Google My Business به شما امکان می دهد تا مکان دفتر، آدرس اینترنتی، شماره تلفن و تصاویری از محل کار خود را در نقشه گوگل ثبت کنید. مهمتر از همه اینکه زمانی که اگر فردی نام تجاری یا عبارت مرتبط با تجارت شما را در گوگل جستجو کند، تمام این اطلاعات در نتایج جستجو به وی نمایش داده خواهد شد.

خداحافظی با Google Map Maker تا اوایل سال 2017، برای آنکه بتوان آدرس مکانی را در گوگل مپ ثبت کرد، باید از ابزاری به نام Google Map Maker استفاده می شد. در روز 31 مارس سال 2017 گوگل طی بیانیه ای اعلام کرد که دیگر این ابزار قابل استفاده نیست و به کلی آن را مسدود کرد. تمام آموزشهای فارسی درباره ثبت مکان در گوگل مپ، با استفاده از ابزار Google Map Maker انجام شده بودند و خب، حالا که این ابزار به طور کلی مسدود شده است هیچ یک از آنها اعتبار ندارند.

آموزش نحوه ثبت مکان در گوگل مپ

 برای آنکه بتوانید مکان خود را در سرویس گوگل مپ به ثبت برسانید، حتماً باید با اکانت جیمیل خود وارد شوید. اگر اکانت Gmail ندارید، بهتر است پیش از هرکاری یک اکانت Gmail برای خود بسازید. با وارد شدن به گوگل مپ، نقشه شهری که در آن حضور دارید را مشاهده خواهید کرد. با کلیک و کشیدن ماوس، می توانید در نقشه جا به جا شوید و به دنبال موقعیت محلی که می خواهید ثبت کنید، بگردید. پس از یافتن موقعیت مورد نظر، بر روی منوی سمت چپ کلیک کرده و در پایینِ آن، گزینه ی Add a missing place را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، یک مارکر به همراه یک فرم اطلاعات، بر روی نقشه ظاهر خواهد شد. در این مرحله باید نشانه (مارکر) را در محل مورد نظر قرار دهید. با حرکت دادن نشانه و قرار دادن آن بر روی محل مورد نظر، در بخش آدرس فرم، موقعیت محل در بخش آدرس به صورت خودکار نوشته می شود. البته باید گفت که این آدرس بسیار کلی است و شما می توانید آدرس را دوباره و به صورت دقیق بازنویسی کنید. حال به سراغ فرم برویم. شما باید اطلاعات لازم را درون این فرم وارد نمایید. فرم مرتبط دارای بخشهای زیر است:

نام

 (می تواند نام تجاری شما همراه با شعار تبلیغاتی یا کلمه کلیدی مورد نظرتان باشد)

آدرس

(در این بخش می توانید آدرس محل مورد نظر را وارد کنید)

دسته بندی

(در این باکس حوزه فعالیت تجاریتان را در بین گزینه های موجود انتخاب می کنید)

شماره تلفن

(شماره تلفن محل کار خود را وارد کنید)

آدرس وبسایت

(آدرس وبسایت خود را وارد کنید) ساعات کاری (در این قسمت می توانید ساعات کاری خود را بر اساس روز تعیین کنید) پس از صحت اطمینان از اطلاعات بر روی گزینه Submit کلیک کنید. پس از آنکه موقعیت شرکتتان در گوگل مپ و نتایج جستجو ظاهر شد می توانید تصاویر مرتبط با شرکت خود را به آن اضافه نمایید البته باید گفت که با استفاده از گوگل مپ به جای ابزار Google Map Maker، قوانین تصاویر کمی سخت گیرانه شده است. گوگل قوانین خود را به سمت استفاده از تصاویر واقعی و خیابانی تغییر داده است. بنابراین، اگر قصد دارید تصویری از لوگوی گرافیکی شرکت خود را آپلود نمایید، احتمال اینکه تصویرتان تایید نشود بسیار بالاست. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از تصاویر واقعی محیط کارتان استفاده کنید. در گذشته که از ابزار Google Map Maker استفاده می‌شد، مشاهده موقعیت جغرافیایی در نتایج جستجو نزدیک به 10 روز طول می‌کشید. اما تجربه استفاده از گوگل مپ نشان داده است که پس از ثبت مکان در گوگل مپ به زبان انگلیسی، اطلاعات وارد شده به سرعت وارد نتایج جستجو می‌شود. همچنین، نمایش نام تجاری به زبان فارسی نیز تنها 24 ساعت زمان نیاز دارد. از فواید مهم ثبت مکان در گوگل این است که میزان دسترسی و اعتماد کاربران به کسب و کار شما دوچندان می شود. ثبت آدرس و اطلاعات تماس کسب کارتان و همچنین تصاویری محصولات یا خدمات تان در نقشه گوگل زمانی که مشتریان شما نام شرکت شما را در جستجوی گوگل وارد کنند به سرعت و درصفحه اول گوگل اطلاعات تماس و آدرس شما را می بینند و این موضوع می تواند باعث افزایش فروش و رضایت مشتریان تان در بلند مدت شود.