DssClick-LOGO
افزایش بازدید سایت یکی از مهم ترین دغدغه های یک کسب و کار اینترنتی است و شاهد آن هستیم که برخی از سایت ها با صرف هزینه هایی گزاف و کاملا اشتباه نه تنها باعث افزایش بازدید سایت خودشان نمی شوند بلکه...
388 ثبت نظرات 11

30 ایده عملی برای جذب ترافیک وب به وبسایت خود

یک سال قبل

افزایش بازدید سایت یکی از مهم ترین دغدغه های یک کسب و کار اینترنتی است و شاهد آن هستیم که برخی از سایت ها با صرف هزینه هایی گزاف و کاملا اشتباه نه تنها باعث افزایش بازدید سایت خودشان نمی شوند بلکه باعث پنالتی شدن از سوی گوگل  و سقوط در نتایج جستجو  می شوند. به جز روش های هزینه دار، روش های اصولی رایگان دیگری نیز برای افزایش ترافیک سایت وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

 روی کلمات کلیدی تمرکز کنید

 کلمات کلیدی مهمترین عنصر  سئو برای هر موتور جستجو هستند، آنها همان چیزی هستند که رشته‌های جستجو بر آن منطبق می‌باشند. انتخاب درست کلمات کلیدی برای بهینه‌سازی اولین و مهمترین مرحله برای موفقیت کمپین سئو است. در واقع با انتخاب کلمات کلیدی مناسب شما در زمینه سئو هدف گذاری می کنید و انتخاب کلمات کلیدی اولین گام در سئو است. جایگاه کلمات کلیدی در پیشرفت و توسعه سایت شما انکار نشدنی است. شما باید مخاطب خود را بشناسید و رفتارهای او را شناسایی کنید، بر همین اساس بدانید که مخاطب شما چگونه رفتار می کند، در کجای اینترنت می توان او را یافت و چه کلماتی را در گوگل جستجو می کند. سپس بر مبنای همین کلمات کار سئو را انجام دهید و محتوا تولید کنید. تنها در این صورت است که موفق خواهید بود.

 ایجاد انجمن برای وبسایت خود

 فروم ها و انجمن های گفتگو یکی از پر بازدید ترین بازدید ها را در اینترنت دارند. فروم کاربران و بازدیدکنندگان سایت را به گردانندگان و مدیران سایت ها نزدیکتر می کنند. استفاده از فروم ها (انجمن های گفتگو) حتی زمانی که برای سایت شما نباشند نیز می توانند برای سئو سایت شما موثر باشند. پاسخ دادن به سوال یکی از کاربران با محتوایی که شما تولید کرده اید و لینک سایت شما تاثیرات بسیار زیادی برای بازار کاری شما دارد. فردی که سوالات دیگران را پاسخ می دهد و می تواند مشکلات دیگران را حل کند، همواره در نظر کاربران به عنوان یک فرد خبره در کار خود به چشم می آید. بازدید از سایت شما به واسطه لینک مطلب زیاد می شود و بدون صرف هیچ هزینه ای بک لینکی برای سایت خودتان تهیه کرده اید.

پست های وبلاگ خود را از طریق لیست ایمیل ترویج کنید

لازم نیست که همه ایمیل های شما حاوی ترویج و تبلیغ مطالب باشد، اما بد نیست یک یا چند لینک به پست و مقاله خود داشته باشید، زیرا موجب  افزایش ترافیک، رتبه و فروش سایت می شود.

 اخبار مرتبط با موضوع سایت خود را پیگیری کنید

 اخبار مرتبط با موضوع، کالا یا خدمات خود را پیگیری کنید و به اخبار عرضه شده در سایت های قوی و مناسب لینک بزنید. لینک های ارجاعی پر کیفیت به بالا رفتن رتبه و دریافت ترافیک کمک می کند.

روی تیتر مطالب و اخبار خود کار کنید

 امروزه با توجه به اینکه در شبکه های اجتماعی فقط تیتر شما نمایش داده می شود، انتخاب تیتر مناسب بیش از پیش اهمیت یافته است. به طور کلی تیتر شما باید بیانگر موضوع نوشته ی شما باشد و به مخاطب ایده ی صحیحی از آنچه که قرار است در محتوای تولید شده ی ارائه شود بدهد. سعی کنید تیتر انتخابی شما تیتری جذاب باشد و خواننده را به خواندن مطلب تشویق کند. همچنین با خواندن مطلب شما، خواننده باید درباره ی آنچه که در تیتر آورده اید اطلاعات مفیدی به دست آورده باشد. همواره به این نکته توجه کنید که بین تیتر انتخابی شما و روند مطالب و اینکه محتوا به کجا ختم می شود ، ارتباط معقولی وجود داشته باشد.

به جامعه وبلاگ نویسان بپیوندید

 وبلاگ نویسی شاخه ای است که بسیاری از سایت های بزرگ امروز مانند دیجی کالا روزگاری از آن شروع کرده اند و در واقع در سئو محوریت یک سایت، بخش اطلاع رسانی و منفعت عمومی آن می باشد . اگر یک وب سایت در زمینه ی خاصی دارید و می خواهید مسیر موفقی را طی کنید، می توانید از مسیر وبلاگ نویسی حرکت کنید تا بتوانید بر پایه آن حجم زیادی از مطالب تخصصی ایجاد کرده و در رتبه های بالاتر قرار بگیرید.

 در پست های خود لینک متناظر ایجاد کنید

 وقتی پست یا مقاله ای می نویسید، از پست های مرتبط قبلی یاد کنید و لینک مقالات و پست های قبلی را به آن اضافه کنید. لینک هایی اضافه کنید که به تکمیل موضوع و مطلب پست جاری کمک کند و مخاطب بپسندد. این یکی از مهمترین تکنیک های سئو است که موجب افزایش زمان صرف شده در سایت، نرخ تبدیل و ترافیک ارجاعی می شود.

برای وبلاگ های دیگر مطلب بنویسید

 می توانید در سرویس های وب لاگ دهی عضو شوید و مطالب خود را منتشر کنید. در این روش با قرار دادن لینکی از صفحات سایت خود می توانید از مزایای دریافت یک بک لینک بهره مند شوید. البته این روش مزایای دیگری را نیز در بر دارد، قرار دادن لینک سایت در تگ های دلخواه یکی از مزایای این روش است که به صورت آزادانه تر انجام می شود.

به نویسنده سایت های شناخته شده تبدیل شوید

 نوشتن محتوای مناسب و کاربرپسند در دیگر سایت ها، سبب  افزایش ترافیک ورودی به سایت  برندسازی و… خواهد شد که می توان از آن برای بهبود سایت استفاده کرد.

 مقالات و پست های موجود خود را بهینه سازی کنید

 باید نیازهای کاربران را در نظر بگیرید و بتوانید در مقالات و پست های خود به این نیاز کاربران پاسخ دهید. ممکن است شما مقالات متعدد زیادی بنویسید اما اگر هیچ جذابیتی برای کاربران نداشته باشد و به‌عبارتی‌دیگر کاربرپسند نباشد و کاربران بعد از خواندن آن‌ها، نکته‌ای را یاد نگیرند، هیچ ارزشی نخواهد داشت.

 لینک های سایت خود را پالایش کنید

صفحات وب سایت خود را پالایش کنید و لینک های اضافی غیرمرتبط و لینک هایی که آنچنان به درد کاربران نمی خورند. در موارد بسیاری انجام همین یک کار باعث بهبود رتبه سایت شده است. لینک های داخلی هر صفحه سایت خود را با دقت و وسواس بیشتری انتخاب کنید تا از این طریق کمک بیشتری به روند سئوی وب سایت خود نمایید.

 تبادل آگهی و لینک را در نظر داشته باشید

 در سیستم تبادل لینک، شما با ثبت لینک سایت یا وبلاگتان در بخش تبادل لینک سایت ما یا سایت های مشابه، باعث می شوید تا پس از چند ساعت گوگل لینک اضافه شده را شناسایی کرده و به اعتبار سایت شما بیفزاید و از اینرو رتبه و پیج رنک سایت شما  را افزایش می دهد. همچنین بازدید کنندگان سایت های نیز بر روی لینک شما کلیک می کنند و سبب افزایش بازدید کننده برای شما می گردند که این امر نیز نیز باعث بهبود رنکینگ سایت شما خواهد شد.

بطور منظم و مکرر مطلب منتشر کنید

 اضافه کردن مطالب کاربردی به صورت مرتب در وب سایت موجب زنده نگه داشتن سایت می گردد. گوگل سایت هایی را که فعال نیستند کمتر پایش می کند و به مراتب رتبه پایین تری به آنها می دهد. #b14. در پست های خود در شبکه های اجتماعی از صاحبنظران امر نام ببرید

 زمانی که مطالب خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید، بحث گروهی در مورد موضوعی برگزار می کنید، از نام بزرگان و صاحبنظران موضوع استفاده کنید.

 تمرکز بر راهبردهای موثر و کارآ

انرژی خود را روی استراتژی متمرکز کنید که مطمئن جواب می دهد. لازم نیست کاری کنید که همه انجام می دهند. تحلیل سایت خود را بررسی کنید و نقاط قوت و ضعف خود را پیدا کنید و روی تقویت آنها متمرکز شوید.

 برقراری ارتباط با همکاران

 ارتباط با همکاران و فعالین حوزه محتوا یا خدماتی که ارائه می دهید می تواند تاثیر فراوانی در جذب ترافیک وب سایت شما داشته باشد. برای مطالب آنها دیدگاه صادقانه بگذارید و از آنها بخواهید در مورد مطالب شما نظر بدهند.

تهیه لیست ده مقاله برتر

 لیستی از ده مقاله برتر منتشر شده در هر روز تهیه کنید و مطلبی در مورد آنها بنویسید. می توانید به این مطالب لینک زده و توضیحات مرتبط درج کنید.

 بیشترین استفاده را از لینک های فیسبوک ببرید

می توان گفت تمام عملکردها در شبکه های اجتماعی به یک صورت است: یعنی شما عضو می شوید، دوستانی پیدا می کنید. مطالبی را به اشتراک می گذارید و مطالب مورد علاقه تان را لایک می کنید و شبکه اجتماعی فیسبوک به دلیل خیل عظیم کاربرانی که در آن هستند یک مرکز بلقوه برای وبمستران به شمار می آید.

 در فیسبوک گروه ایجاد کنید

ایجاد گروه فیس بوک می تواند به جذب ترافیک کمک کند. گروهی ایجاد کنید که در آن اعضا بتوانند سئوالات خود را پرسیده و پشتیبانی دریافت کنند.

 بر کشتی یوتیوب سوار شوید

سئوی یوتیوب بسیار حائز اهمیت است زیرا یوتیوب دومین موتور جستجوی قدرتمند در دنیا است. این به معنای آن است که جدا از گوگل (که مالک یوتیوب است) هیچ وب سایت دیگری در طول ماه تا این اندازه به طور مکرر بازدید کننده ندارد.

 به تصاویر پست خود متن اضافه کنید

 انتخاب نمودن تصاویری که ارتباط نزدیکی به متن شما دارند، می تواند یکی از با اهمیت ترین عوامل در سئو وب سایت شما باشد. سعی نمایید نام فایلی که انتخاب می نمایید به آن صفحه مربوط باشد. سعی کنید در صفحات خود از تصاویری استفاده نمایید که از کیفیت خوبی برخوردار باشند و حجم پایینی داشته باشند.

 به گروه های مرتبط لینکداین بپیوندید

 از استراتژی های مورد استفاده در لینکدین، حضور در گروه های مورد بحث تخصص می باشد. درگیر کردن افراد در بحث بوسیله پاسخ دادن به سوالات نیز می تواند باعث افزایش حضور و جذب مخاطبین زیادی به سمت وب سایت شما باشد.

 پاسخ به محبت دیگران

 وبلاگ ها یا سایت های دیگر ممکن است مطالب شما را همراه با لینک به اشتراک گذاشته باشند. از آنها تشکر کنید و لینک مطالب آنها را در سایت خود درج کنید.

 پاسخ دادن به دیدگاه ها

 دیدگاه ها و نظرات حاوی محتوای بسیار جالبی هستند که کاربران آن را تولید کرده اند و مستقیما هم از سوی کاربران بر روی سایت قرار می گیرند. این محتواها برای مشتریان آینده بسیار کارآمد و تاثیرگذار هستند.

 پاسخ دادن به سئوالات

 سایت های مرتبط با موضوع محتوای خود را پیدا کنید. به سئوالاتی که توسط کاربران دیگر ثبت شده است، پاسخ دهید و با این سایت ها همیاری کنید.

 استفاده مناسب از دسته ها

 استفاده از برچسب‌ها و دسته‌بندی‌ها اگر ناآگاهانه باشد می‌تواند تأثیرات منفی زیادی روی سئوی سایت داشته باشد. در تعیین سیاست‌های مربوط به نمایش دسته‌بندی‌ها همیشه راحتی کاربر را در نظر بگیرید. دسته‌بندی‌ها را برای بازدیدکنندگان سایت ایجاد کنید و نه گوگل.

 پست های جامع تهیه کنید

 عموما مقالات و پست های طولانی تر جایگاه بهتری را به خود اختصاص می دهند زیرا دارای محتوای جامع تری هستند و در پاسخ گویی به سوالات کاربران مفید تر عمل می کنند و حتی لینک دهی به آن ها نیز بیشتر اتفاق می افتد.

 در مورد مطالب مرتبط دیدگاه بنویسید

 بطور منظم از وبسایت ها و وبلاگ های مرتبط و رقیب بازدید کنید و در مورد مطالب آنها دیدگاه صادقانه خود را بنویسید. اینکار موجب تقویت رابطه و شناخت شما می شود و وبسایت شما به مخاطبان بالقوه معرفی می شود.

 بطور منظم پست های خود را در فیس بوک به اشتراک بگذارید

 سعی کنید برای سایت خود اکانت فیس بوک ایجاد کنید، تنها ساختن اکانت فیس بوک بدرد سئو سایت نمی خورد شما باید اکانت فعالی داشته باشید و بتوانید کاربران زیادی را جذب کنید.

 مطالب خود را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید

 یکی از مهم ترین نقش های گوگل پلاس در بهینه سازی سایت این است که وقتی شما مطلب دارید و می خواهید خیلی زود در گوگل قرار بگیرد و ایندکس شود می توانید از گوگل پلاس به خوبی استفاده کنید. قرار دادن مطلب در گوگل پلاس سایت می تواند برای شما نقش بسیار خوبی ایفاد کند. شرکت   پردازش نوین سپهر با بیش از 17سال سابقه فعالیت در زمینه طراحی و راه اندازی نرم افزار های مالی و سایتهای فروش آنلاین به شما پیشنهاد می کند اگر تمایل دارید که رتبه سایتتان در الکسا را برای بهتر دیده شدن در سرچ گوگل مطابق با آخرین الگوریتم های 2018 گوگل بهبود دهید با تبلیغات کلیکی بیشتر آشنا شوید. با تشکر داده پردازش نوین سپهر